כל מה שרציתם לדעת על קורקינט חשמלי והתביישתם לשאול

בטח גם לכם יצא בזמן האחרון לראות לא מעט אנשים רוכבים על קורקינטים חשמליים ולהגיד לעצמכם שאולי באמת הגיע הזמן שגם אתם תעברו לקורקינט. סביר להניח שגם צצו אצלכם כל מיני שאלות לגבי מה שפעם הכרתם כצעצוע לילדים ואם הוא באמת מתאים לשמש ככלי רכב לכל דבר – בדרך כלל מי שרוכב על קורקינט עם מנוע הוא אדם חביב להפליא שישמח לענות לכם על כל שאלה, אבל מצד שני לא מומלץ להיכנס למסלול של כלי רכב שנוסע במהירות של 25 קמ"ש, ולכן אנחנו נענה על כל הקושיות והתהיות:

זה חוקי?

כן.

עד לפני בערך שנה רכיבה על קורקינט חשמלי הייתה מובילה אתכם לא רק לעבודה או ללימודים אלא גם לתחום האפור שבו עקרונית אתם עוברים על החוק אבל השוטרים מסתכלים לצד השני כי הרשויות מבינות שהחוק לא הגיוני – ב-1.9.2016 נכנסו לתוקף תקנות חדשות לגבי קורקינטים עם מנוע, ומאז רכיבה על הכלי הזה לא הופכת אתכם לעבריינים, בכמה תנאים:

א. למנוע הספק של לא יותר מ-250 וואט, הוא מופעל עם מצערת יד ומפסיק לפעול כשלוחצים על הבלמים.

ב. המהירות המקסימלית של הקורקינט היא 25 קמ"ש.

ג. המשקל שלו הוא עד 30 ק"ג.

בנוסף חייבים להיות בקורקינט פעמון, פנס ומחזיר אור.

כל אחד יכול לרכב על קורקינט חשמלי?

מבחינת החוק, צריך להיות בני 16 ומעלה כדי להשתמש בקורקינט עם מנוע. מבחינת היכולת לשלוט בכלי כל מה שצריך הוא קואורדינציה מינימלית וקצת תרגול – רוב בני האדם מצליחים די מהר לתפעל בקלילות את הקורקינט החשמלי ותוך זמן קצר מרגישים שרכיבה עליו היא הדבר הטבעי ביותר בעולם.

jackhotpro בנסיעה

צריך רישיון כדי לרכב על קורקינט חשמלי?

לא, אבל מומלץ בחום להכיר את חוקי התנועה וכמובן להתנהל לפיהם.

בנוסף גם אין חובת ביטוח או רישוי לכלי עצמו.

חובה לחבוש קסדה ?

עפ"י חוק, מבוגרים מעל גיל 16 חייבים רק בנסיעה מחוץ לעיר. אבל  בשביל הבטיחות שלכם, אנחנו ממליצים תמיד לחבוש בכל נסיעה ובכל גיל, וכשאין מספיק אור חובה גם ללבוש אפוד זוהר.

קסדה מבית שיקו

מותר לרכב על מדרכות?

לא. זה לא חוקי, וגם לא בטיחותי. רכיבה על קורקינטים חשמליים מתבצעת בשבילי אופניים ובכביש.

איזה מרחק אפשר לעבור עם קורקינטים חשמליים?

המרחק המקסימלי בין הטענה להטענה משתנה בהתאם לדגם של הקורקינט, למשקל של הרוכב/ת, למאפייני הנסיעה הספציפית (מהירות הרכיבה, האם יש עליות וכו') ולמצב הסוללה. ברוב המקרים הטווח הוא בין 10 ל-20 ק"מ, אבל אל תתנו לזה להדאיג אתכם – בדרך כלל יש לנו גישה לשקע גם במהלך היום ואפשר פשוט למלא את הסוללה בין רכיבה לרכיבה.

מה ההבדל בין קורקינט חשמלי לאופניים חשמליים?

יש הרבה מן המשותף לקורקינט החשמלי ולאופניים החשמליים – שניהם פתרונות תחבורה אורבניים יעילים מאוד וכמעט הכרחיים בעולם שנהיה צפוף פלוס מודע לחובה לצמצם את זיהום האוויר – וגם 3 הבדלים מהותיים: קודם כל על האופניים רוכבים בישיבה ועל הקורקינט בעמידה (אם כי יש גם דגמים עם כיסא), באופניים אפשר לוותר על המנוע ופשוט לדווש ובנוסף הקורקינט בדרך כלל קל משקל יותר, ובהתאם ההתניידות איתו כשצריך לעלות הביתה או להיכנס למשרד פשוטה יותר מאשר עם אופניים עם מנוע.

קורקינט חשמלי סקוטאיר

מה חשוב לבדוק כשמחפשים קורקינט ממונע?

הפרמטרים החשובים העיקריים הם המשקל של הקורקינט (יש דגמים עם 8 ק"ג ויש כאלה שמשקלם כפול), כושר הנשיאה המקסימלי שלו (כדאי להוסיף 20-25 ק"ג למשקל שלכם, ליתר ביטחון), קלות הקיפול (רוב הדגמים מתקפלים, ואם זה קורקינט חשמלי איכותי הקיפול פשוט ואינטואיטיבי), איכות הסוללה, הצמיגים (שחשובים מבחינת שיכוך הזעזועים ונוחות הרכיבה) והבלמים (כשרוכבים במהירות 25 קמ"ש לאיכות הבלמים חשיבות קריטית מבחינת הבטיחות – ועל בטיחות ממש לא כדאי להתפשר).

זה באמת כיף כמו שזה נראה?

אפילו יותר.

כמה עולה קורקינט חשמלי?

כמה אלפי שקלים, בהתאם לדגם – וכשלוקחים בחשבון את העלות השוטפת הנמוכה במיוחד (לא צריך ביטוח, רישוי, דלק, תיקונים יקרים, חנייה), מקבלים כלי רכב משתלם במיוחד, כך שגם לכם כדאי לבחון את האופציה של הגלגינוע (ככה האקדמיה ללשון קוראת לכלי הרכב. אגב, המילה "קורקינט" נולדה כשילדים שיבשו את המילה הצרפתית Trottinette, טרוטינט – שיבוש חינני שכנראה כבר יישאר איתנו לנצח ובמיוחד עכשיו כשהמנוע הופך את משחק הילדים לכלי רכב יעיל ומהנה).

No Image

15 תגובות

 1. 1 באפריל 2018

  הי לכם
  רוצה לרכוש לנכד שלי שיהיה בקרוב בן 10
  גלגינוע וחוששת אם מתאים וחוקי לגילו.
  בדקתי באתר לגבי חוק ונאמר היל מגיל 16 האם אפשרי מהגיל של הנכד
  אודה לתשובתכם בהקדם
  תטדה וחג אביב שמח

  השב
  • 6 באפריל 2018

   היי בטי, קורקינט חשמלי לפי חוק הוא מגיל 16 ומעלה. ישנם דגמים שרלוונטים לגיל 12 אך לא מפורסמים באתר. מגיל 10 בכל אופן זה לא בטיחותי לכן אנחנו פחות ממליצים.

   השב
  • 29 ביוני 2019

   כן,את יכולה לקנות לו
   אם את ממש לא אוהבת אותו!!
   מה לא מובן פה???
   לא לילדים וזהווו!!

   השב
 2. 29 בספטמבר 2018

  אפשר לנסוע עם הקורקינט של שיאומי בגשם מבחינת רטיבות על המנוע וכאלה

  השב
  • 15 בנובמבר 2018

   אם הגומיות האדומות למטה אטומות ויושבות טוב (כדאי לאטום את הגומיה על ידי סיליקון בין הגומיה לגוף הכלי) אז כן (הסוללה אטומה לגמריי ,יש חריר ניקוז ליד הרגלית כך שאפילו אם נכנסו נוזלים הם יצאו משם,מוח הכלי הוא מכוסה על ידי פלסטיק (גם שם יש להוסיף סיליקון לאטימה ולמניעת קורוזיה שמתרחשת בכפתור ההפעלה בדרך כלל ) ,לדאוג שאטם חיבור למטען קיים ומכסה את השק"ץ ,כמובן מבחינה בטיחותית לא כדאי לנסוע על משטח רטוב אבל בגלל שהכלי מצוייד בבלם דיסק ומערכת אי בי אס מובנת זה פחות מסוכן מכלי ללא ABS

   השב
 3. 17 באוקטובר 2018

  האם מותר להכניס לקניון קורקניט חשמלי מקופל!!! האם יש חוק האוסר על כך ?

  השב
 4. 2 בנובמבר 2018

  היי יש לי קורקינט מסוג ניינבוט של סגוואי ונסעתי איתו וךחצתי הרבה על ידית הברקס. באיזה שהוא שלב מהירות הקורקינט ירדה בחצי ואז הפסיקה לגמרי. מה יכולה להיות הסיבה לכך?

  השב
 5. 31 בדצמבר 2018

  היי, יש לי קורקינט חשמלי ואני בן 14. האם יש חוק שאוסר על כך וניתן לעצור אותי או שזה רק לבטיחות ולא חובה?

  השב
 6. 23 בינואר 2019

  היי,
  אני מחפש קורקינט שיתאים לעליות של חיפה ונסיעות של 30 קמ, ראיתי את הסקוטאייר פרימיום אך אשמח לדעת על עוד דגמים שיתאימו

  השב
 7. 18 בפברואר 2019

  איזה קורקינט מתאים לילדים בן 13

  השב
 8. 10 ביוני 2019

  האם קורקינט חשמלי מתאים לנסיעה באיזור הכרמל (כ-2קמ לכיוון, באופן יומי)
  האם הקורקינט של שיאומי מתאים?
  תודה!

  השב
 9. 13 ביוני 2019

  היי אני אייל והייתי רוצה לדעת אם אני יכול לנסוע על קורקינט כשאני בן 15.7 ואני אוציא תעודצ זהות שאפשר להוציא מגיל 15.6 ממה שההנתי ואני אעשה גם תיאוריה

  השב
 10. 1 ביולי 2019

  האם אפשרי לנסוע על קורקינט חשמלי ללא רשיון?

  השב
 11. 12 באוגוסט 2019

  האם מותר להסיע אנשים על הקורקינט?

  השב
 12. 20 בספטמבר 2019

  כדאי להוסיף תאריך לכתבה. לא ברור לי מה רלוונטי לגבי קסדה, יש הרבה מידע סותר באינטרנט.. אז חייבים קסדה בתוך העיר?

  השב

השאירו תגובה

אנו מעריכים סודיות, ולא חולקים את המידע האישי שלך עם צדדים שלישיים