זה אופניים? זה אופנוע? זה Neematic FR/1!

אופניים חשמליים באופן כללי מטשטשים את הגבול בין אופניים לאופנוע, גבול שפעם היה חד ומובהק אבל מאז שלאופניים התווסף מנוע לא תמיד קל למתוח אותו. כשמסתכלים על ה-Neematic FR/1, ועוד יותר מכך כשרוכבים עליהם, ההבחנה בין קטנוע לאופניים כבר נראית שייכת להיסטוריה – אמנם הנימטיק מוגדרים כאופניים, והם מצוידים בפדלים כך שיש את האפשרות לדווש, אבל הביצועים שלהם לא מביישים גם אופנועים ובפרט את אלה הצנועים יחסית (שמהווים את מרבית האופנועים שמתרוצצים בכבישים).

80 קמ”ש, 100 קילומטר, תאוצה מסחררת

ראיתם כלי רכב עם שני גלגלים חולף על פניכם במהירות של 80 קמ”ש – אלה אופניים או שזהו אופנוע?

וכשאפשר לעבור 100 קילומטר בלי לעצור וגם בלי לדווש – במה מדובר, אופניים או על אופנוע?

התשובה, כפי שמן הסתם ניחשתם, היא Neematic. האנשים שמאחורי כלי הרכב המרשים לא מחפשים הגדרות מדויקות למה שיצרו, אלא בעיקר ליהנות – מהשילוב הייחודי בין קלילות של אופניים לבין עוצמה של אופנוע, ומהכמויות המטורפות של האדרנלין שמשחררת כל רכיבה על הנימטיק. למעשה אפילו עצם המחשבה על אופניים חשמליים שמגיעים ל-80 קמ”ש – אופציה שכמובן אינה חוקית בישראל (כמו גם ברוב המדינות בעולם) אבל מעידה במידה רבה על העתיד של התחום – מייצרת התרגשות של ממש.

Neematic FR/1 - אופניים חשמליות מהירות

מה אפשר לעשות עם ה-Neematic?

לדברי המפתחים של ה-Neematic, האופניים/אופנוע (ואולי בקרוב, כשיהיו עוד דגמים שמטשטשים את הגבול, גם תומצא מילה לכלי רכב שמתאפיין גם ביתרונות של אופניים וגם ביתרונות של אופנוע) מתאימים לרכיבת שטח ספורטיבית, מאתגרת וכיפית – כך שאם אתם מחפשים אופניים חשמליים כדי להגיע ללימודים או לעבודה, מן הסתם זו אינה אופציה מומלצת. מצד שני הדגם, שהושק ב-2016, מסמן כאמור את הכיוון אליו יתפתח עולם האופניים החשמליים, ולא מן הנמנע שבעתיד כן נוכל לרכב בעיר על אופניים שהמהירות שלהם גבוהה מ-25 קמ”ש.

עוד נתונים טכניים

המנוע של ה-Neematic FR/1 הוא מנוע מרכזי (Mid Drive Motor) עם הספק של 15 קילו-וואט, כלומר פי 60 חזק יותר מהמנועים של ה-250 וואט שמתיר החוק בישראל. חוץ ממהירות מקסימלית של 80 קמ”ש וטווח רכיבה מקסימלי בין הטענה להטענה של 100 קילומטר, האופניים מתאפיינים גם בתאוצה מסחררת, שתורמת גם היא לחוויה (ולחובה להיות זהירים במיוחד!)

משקלם של הנימטיק הוא 52 ק”ג, השלדה עמידה ובנויה כך שמרכז הכובד של האופניים יהיה נמוך (גם בזכות המיקום של המנוע המרכזי), הסוללה הינה סוללת ליתיום יון של 2.2kWh שנטענת תוך שעתיים וחצי, הצמיג הקדמי הוא בקוטר 26 אינץ’ והאחורי – 24 אינץ’, ועוד כדאי לדעת שישנם 9 הילוכים, בלמים חזקים במיוחד (Hope Tech 3 V4) כמתבקש עבור אופניים כל כך עוצמתיים וחזות שמתאפיינת בעיקר במינימליזם (כדי לא לגנוב את הפוקוס מהביצועים).

באופן טבעי גם תג המחיר של הנימטיק תורם לטשטוש ההבחנה בין אופניים לאופנוע – כ-7,000 ליש”ט.

No Image

השאירו תגובה

אנו מעריכים סודיות, ולא חולקים את המידע האישי שלך עם צדדים שלישיים