איך לבחור אופניים

ספורט הרכיבה צובר תאוצה עצומה בשנים האחרונות. רבים משתלבים בו באופן פרטני או בקבוצות שונות הנעות בדרכים ובשטח.

חסרי הניסיון הקונים את זוג האופניים הראשון שלהם בכל קטגוריה כדאי שייעזרו במוכרים המיומנים בחנויות המקצועיות כדי שיבצעו רכישה מושכלת התואמת את הצורך שלהם לגבי סוג הרכיבה ובמיוחד אם מדובר ברוכבים חדשים אשר צריכים להסתגל לסוג ספורט זה.

כל שינוי בשיטת הרכיבה כמו רכיבה בשטח מצריך רכישת סוג אחר של אופניים המותאמות לתנאי הדרך או השטח. בשלב שני אפשר תמיד לבצע שינויים ותוספות לדגם הקיים כדי ליצור נוחות ובטיחות מקסימלית לאורך כל הדרך.

קיימים כמה סוגים של אופניים וכל רוכב רוכש את הסוג לו הוא זקוק. עם הזמן רוכבי אופניים הפכו למומחים בתחום זה והם מבצעים לעיתים תכופות שינויים ורכישות של אופניים כאלו או אחרות.

אופני עיר

לשימוש יום יומי בעיר כדאי לרכוש אופניים המתאימים למרחקים קצרים עם גלגלים בקוטר קטן. סוג זה אינו מותאם לרכיבה ארוכה של למעלה מעשרים קילומטר.

האופניים הללו כוללים כידון רחב ואפשר לרכב עליהם בתנוחה זקופה. הלקוח בוחר אם הוא מעוניין באופניים מכאניות או אופניים הכוללים הילוך אחד או כמה הילוכים. קיימים גם אופניים חשמליים במגוון גדלים ואפשרויות.

איך לבחור אופניים

אופני הרים

בחירת אופני הרים נקבעת בהתאם לתקציב, לאופציית שיכוך מלא או זנב קשיח ועל פי סגנון הרכיבה של הרוכב.

באופניים מסוג זה יש לבחור בין שלש מידות קיימות את המידה הנכונה ביותר עבור הרוכב. קיימים מכלולים גבוהים ואמינים, כמה רמות אבזור על השלדה. ככל שהדגם משוכלל יותר כך גם עולה מחירו בשוק.

אופני כביש

מגוון האופניים מותאם לסגנון הרכיבה ולתקציב. חשוב לבדוק מידה מדויקת של האופניים בהתאם לרוכב. קיימות באופציה זו  חמש מידות ולכן ההתאמה חייבת להיות מושלמת בטווח הקיים בין 1.86-1.60 מטרים. ההתאמה של המידה מתבצעת על פי תנוחת הרכיבה בעת רכיבה למרחקים ארוכים לאור זמן הרכיבה הארוך. אופניים שהן מותאמות בדיוק מרבי יובילו לרכיבה נוחה ומושלמת גם בעת מאמץ. ההתאמה המושלמת תיצור שליטה מלאה של הרוכב על האופניים גם בעת רכיבה מהירה כך שתהיה זהירות ובטיחות  מקסימלית.

אופני ספורט

את אופני הספורט יש להתאים אף הם לנוחותו של הרוכב אשר רוכב עליהם בדרך כלל בגב זקוף. באופניים הללו קיימים לבחירה מערכות איכותיות הכוללות בין 22-16 הילוכים. רצוי לבחור במזלג קרבון או אלומיניום, צינור היגוי ארוך, כידון גבוה וצינור שלדה עליון קצר.

אופניים למרחקים ארוכים

מכיוון שהרוכבים יושבים בתנוחת רכיבה שהיא כמעט זקופה, חשוב לרכוש אופניים הכוללים בולמי זעזועים איכותיים ויעילים אשר מובנים בתוך השלדה, צמידים רחבים, מוט אוכף וכידון איכותי.

הנוחות בסוג זה של אופניים חייב להיות מקסימלי לאור המרחקים הארוכים של הרכיבה.

No Image

השאירו תגובה

אנו מעריכים סודיות, ולא חולקים את המידע האישי שלך עם צדדים שלישיים