אביזרים לאופניים חשמליות לנסיעה מהנה ובטוחה יותר

כדי להגיע לכל מקום בקלות וביעילות, אפשר להסתפק בשלדה, שני צמיגים, בלמים ומערכת חשמלית (מנוע, סוללה ושאר מרכיבים). כדי להפוך כל נסיעה למהנה ובטוחה לגמרי נדרשים עוד כמה אביזרים חשובים.

החוק מחייב: פנסים, פעמון ומחזירי אור

החוק בארץ מחייב אבזור בטיחותי שכולל פנס קדמי עם אור לבן, פנס אחורי עם אור אדום, פעמון ומחזירי אור בצבע צהוב על הדוושות.

 

קסדה – ושתהיה איכותית

החוק אמנם מחייב חבישת קסדה רק בדרכים בין עירוניות וכשמדובר בקטינים (בני ובנות 16-18), אבל כדאי תמיד לרכב עם קסדה, ומומלץ כזו שהיא איכותית במיוחד וכמובן מותאמת בדיוק לראש של הרוכב/ת (כלל אצבע: היא צריכה להגיע עד בערך אצבע מעל הגבות, אצבע מעל האוזניים ואצבע מעל קו העורף, ובנוסף להישאר צמודה לראש גם כשאנחנו מזיזים אותו לכל הכיוונים) .

עבור אופניים חשמליות שמיועדות לרכיבה בשטח, חשוב לבחור קסדה מתאימה – כזו שמצוידת בשכבת הגנה כפולה כולל הגנה לעורף, ובנוסף בנויה כך שתספק אוורור אופטימלי גם במהלך רכיבה ממושכת יחסית.

בכל מקרה קחו בחשבון שכל קסדה לאופניים נשחקת עם הזמן, ואחרי 3-4 שנים כבר לא תספק לראש הגנה אפקטיבית באמת. גם קסדה שספגה חבטה רצינית מומלץ להחליף.

מחזיק בקבוק מים

אמנם עם אופניים חשמליות אנחנו כמעט לא מזיעים, שהרי המנוע מתאמץ בשבילנו, אבל גם כך חשוב מאוד להקפיד על שתיית מים בכמות המומלצת – מחזיק בקבוק מים שמתחבר בקלות לכידון יבטיח מים בהישג יד לאורך כל הדרך.

מנעול

אחרי שווידאנו שהראש מוגן והגוף מקבל את המים החיוניים, חשוב לדאוג גם לאופניים עצמם. האופציה המומלצת היא מנעול U (מנעול פרסה), ורצוי שהעובי שלו יהיה לפחות 12 מ"מ. אסור לשכוח שגנבים נחושים יכולים לפרוץ כל מנעול, ועל כן ישנה חשיבות גם למיקום שבו אתם משאירים את האופניים החשמליות וגם לצורת הנעילה.

skunlock קשור לאופניים חשמליות

 

אביזרים לרוכבי שטח ולרכיבה למרחקים משמעותיים

מי שעבורו האופניים החשמליות הם יותר מכלי רכב לשימוש יומיומי מוגבל יחסית של מרחקים קצרים בתוך העיר, זקוק לאביזרים נוספים שמאפשרים רכיבת שטח בטוחה וכן רכיבה נוחה ומהנה גם למרחקים ארוכים.

בפרט ישנו כאמור צורך בקסדה חזקה ומאווררת במיוחד, ומאחר שנדרשת אקסטרה הגנה גם לאזורים אחרים בגוף רצוי להצטייד במגני מרפקים וברכיים ובכפפות איכותיות. המהדרין יוסיפו גם בגדי רכיבה מנדפי זיעה ואווירודינמיים.

אביזרים חיוניים אחרים הם חומר מעכב פנצ'רים (ג'יפה) וערכה לתיקון פנצ'רים, כך שלא תיתקעו בשטח – חוויה שעלולה להיות מאוד לא נעימה (מן הסתם גם בנסיעה יומיומית אביזרים אלה עשויים להיות רבי ערך ולהבטיח שלא תיתקעו בדיוק ברגע הכי לא מתאים).

לקראת יציאה לשטח כדאי להצטייד גם בפנס עוצמתי במיוחד, עם אופציה להרכבתו על הקסדה, ועוד אביזרים שעשויים להתגלות כיקרי ערך הם תרסיסים לשימון השרשרת וניקוי הבלמים.

רוכבים מקצועיים יצטיידו גם בתיק גב נוח (בין השאר לטובת עוד מים).

ועוד דבר שאי אפשר בלעדיו

רובנו נוטים להכחיש זאת, אבל אנחנו מכורים לסמארטפונים שלנו ופשוט לא יכולים בלעדיהם. מחזיקי טלפון מאפשרים לנו להשתמש בהם בקלות (למשל לטובת ניווט נוח) גם כשאנחנו על האופניים – מומלץ בחום לא להתעסק יתר על המידה עם הסמארטפון ובטח לא על חשבון תשומת הלב לסביבה. בדרך זו הנסיעה תהיה בטוחה באמת, ובסופו של דבר גם מהנה יותר.

No Image

השאירו תגובה

אנו מעריכים סודיות, ולא חולקים את המידע האישי שלך עם צדדים שלישיים