SkunkLock: המנעול שיעורר בחילה אצל גנבי האופניים

כולנו כבר מודעים ליתרונות הרבים והמשמעותיים של האופניים החשמליים, אבל ריבוי היתרונות הוא במובן מסוים גם חיסרון – בגלל שהם כל כך מוצלחים, האופניים עם המנוע הפכו לאטרקטיביים מאוד גם בעיני גנבים. בדרך כלל מי שמגלה שהאופניים שלו נעלמו כלא היו מתמלא כעס (על הגנבים)/ תסכול (בגלל שאין טעם להגיש תלונה במשטרה)/ עוגמת נפש (עקב הנזק הכספי המשמעותי) ורגשות שליליים אחרים, אבל כשלדניאל איצקובסקי (Daniel Idzkowski) מסן פרנסיסקו גנבו את האופניים צץ אצלו במוח רעיון: למה לא לגרום לכל מי שינסה לגנוב אופניים להקיא?

 

 

מה קורה כשמנסים לפרוץ את ה-SkunkLock?

הבחילה העזה מתעוררת אצל גנבי אופניים חשמליים לא בגלל הטפת מוסר ורגשות אשם אלא בעקבות שחרור חומרים כימיים עוצמתיים שנמצאים בתוך המנעול ברגע שמנסים לפרוץ אותו.

החומר הכימי, שהרכבו נשמר כמובן בסוד ע"י אנשי החברה שמייצרת את המנעול הייחודי, גורם לתגובה קשה שלרוב תוביל להקאה, ובכל מקרה תשבש את התוכנית של הגנב להסתלק עם האופניים שלכם.

 

skunlock-maker

 

חשוב לציין שבנוסף למנגנון ההגנה הריחני, ה-SkunkLock מיוצר מפלדה קשיחה, כך שגם גנבים תתרנים שלא מושפעים מכימיקלים רבי עוצמה יתקשו לפרוץ אותו (אם כי הסטטיסטיקה לגבי הפלדה לא מעודדת: לפי אנשי החברה, ובעצם כפי שיודע מי שהאמין שמנעול פלדה יגן על האופניים שלו, בעזרת הכלים המתאימים ניתן לפרוץ גם מנעולים קשיחים במיוחד תוך פחות מדקה).

בנוסף מדגישים האנשים שמאחורי המנעול החדשני שהוא אינו כולל הגנות ממוחשבות (למשל דרך אפליקציה), מערכות חכמות שמבוססות על GPS ושאר אמצעים אלקטרוניים, שכן אלה ניתנים לנטרול בקלות יחסית.

 

skunlock קשור לאופניים חשמליות

 

לאורך כמה זמן המנעול נשאר יעיל?

אנשי SkunkLock מבטיחים שהחומר הכימי יישאר אפקטיבי לאורך שנים רבות. הבטחה נוספת היא שאין שום סכנה שהחומר ישתחרר סתם כך עקב תקלה ויגרום לרוכב חסר המזל להקיא – רק ניסיון לפרוץ את המנעול עם דיסק חיתוך יוביל לשחרור הכימיקלים המבחילים.

האם זה חוקי לגרום לגנבים להקיא?

אחת הסוגיות המעניינות שהתעוררו בעקבות הפרסומים על המנעול מעורר הבחילה – שהוצג במסגרת פרויקט מימון המונים באינדיגוגו בסוף 2016 – היא האם זה חוקי לרסס אדם בחומר כימי רב עוצמה.

דניאל איצקובסקי וחבריו אומרים שברוב מדינות ארה"ב התשובה היא חיובית, ושעבור אותן מדינות שבהן ישנן מגבלות על מכירת מוצרים שמכילים קפסאיצין (החומר הפעיל בפלפלים חריפים וגם בגז מדמיע) פותחה נוסחה כימית שונה, אפקטיבית לא פחות.

 

skunlokck-on-table

 

לא ברור מה אומר החוק בישראל על ריסוס גנבי אופניים חשמליים בחומר כימי שיגרום להם בחילה קשה, אבל כשמדמיינים גנב מקיא על המדרכה ובורח מבויש מהמקום במקום להיעלם עם האופניים, קשה לכעוס על מי שבחר להשתמש במנעול…

 

איך אפשר להצטייד במנעול?

כמו חידושים רבים אחרים בתחום האופניים החשמליים, גם ה-SkunkLock הוצג כאמור באינדיגוגו, ותוך זמן קצר גויסו דרך הפלטפורמה הזו כמעט 60,000$, יותר מפי 2.5 מהיעד הראשוני. ההצלחה גרמה לאנשי SkunkLock להציב רף חדש, 75,000$ ולהאריך את תקופת הפרויקט – נכון לעכשיו המנעול שיגרום לגנבים להקיא נמכר באתר מימון ההמונים הפופולרי ב-119$ ומועד הפצתו המשוער הוא יוני 2017.

 

לכתבות נוספות בנושא:

spybike: מאתר גנבים באמצעות GPS

https://www.eway.co.il/general-articles/%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%A8-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%92%D7%A0/

No Image

השאירו תגובה

אנו מעריכים סודיות, ולא חולקים את המידע האישי שלך עם צדדים שלישיים