walkcar הכלי החשמלי שנכנס לתוך התיק שלך

נניח שאתם הולכים ברחוב ורואים בן אדם עומד על משהו שנראה כמו לפטופ עם גלגלים קטנים – מן הסתם תגידו לעצמכם משהו כמו "משהו לא בסדר אצלו בראש" או "מה אנשים לא יעשו היום בשביל להעלות סרטון מגניב לאינסטגרם…". אבל מה יקרה אם אחרי כמה שניות הבן אדם פתאום יתחיל לנוע במהירות של משהו כמו 10-15 קמ"ש?

אם בשלב הזה תגידו לעצמכם "זה בטח משהו שהיפנים המציאו, רק הם יכולים לחשוב על כאלה דברים", אתם צודקים (וגם מדברים די הרבה עם עצמכם, שזה כמובן אחלה תחביב…) – למשהו הזה קוראים WalkCar (נסו להגיד את השם בקול רם, הוא גם נשמע יפני) ולפי COCOA MOTORS, החברה שפיתחה אותו, זהו "כלי הרכב הקטן ביותר בעולם" וגם "מכונית בתוך התיק שלכם".

 

 

"רק" 16 קמ"ש, אבל כשכל כך כיף למה בעצם צריך למהר?

למען האמת ה-WalkCar הוא לא ממש מכונית – המהירות המקסימלית שלו היא 16 קמ"ש, והסוללה שלו פועלת מקסימום שעה בין הטענה להטענה – אבל הוא כן נכנס לתיק שלכם, גם אם מדובר בתיק צנוע שכבר יש בו לא מעט פריטים אחרים, וזה היתרון הגדול של הכלי החשמלי הקטן ביותר, וחוצמזה הוא ממש מגניב (תסתכלו בסרטון/תמונות ודמיינו את עצמכם על ה-WalkCar – נכון כיף?)

הרכיבה על ה-WalkCar – ואולי בעצם לא נכון להגדיר את זה כרכיבה, אם כי זו גם לא עמידה, ולכתוב "תנועה עם הווֹקָר" זה קצת רדוד, עושה רושם שהטכנולוגיה טסה קדימה והשפה מדדה מאחור – אינטואיטיבית לגמרי ותוך 10 דקות כל אחד יכול לשלוט בכלי בקלות: כמו עם הסגוויי, פשוט עומדים על ה-WalkCar בנונשלנטיות והוא כבר לוקח אתכם לאן שאתם צריכים.

הטיה קלה של הגוף מאפשרת לפנות ימינה או שמאלה, וכשמגיעים ליעד יורדים מהווֹקָר עם חיוך רחב והוא ידומם בעצמו את המנוע. באופן דומה גם כשנוצר צורך לבלום בבת אחת כל מה שצריך לעשות הוא לקפוץ הצידה מהכלי החשמלי (הנמוך, כך שאין בעיה לרדת ממנו בקפיצה) והוא ייעצר אוטומטית.

 

 

הביקורות מהללות

הכלי החשמלי דמוי הלפטופ כבר מעורר עניין רב בעולם, וב-TIME למשל העניקו לסיפור על הפיתוח של COCOA MOTORS את הכותרת "היפנים המציאו את הסקייטבורד המושלם".

הממציא עצמו, קוניאקו סאטו, סיפר בראיון ל"רויטרס" שיום אחד הוא שאל את עצמו "מה אם היינו יכולים לקחת את כלי הרכב שלנו בתיק?", ומיד חבר שלו ביקש ממנו לייצר לו אחד כזה (כנראה שגם סאטו מדבר עם עצמו בקול רם…). סאטו, שהיה בעיצומם של לימודי הנדסה והתמחה בתחום של מערכות בקרה למנועים חשמליים, נענה לאתגר – והתוצאה היא ה-WalkCar.

הווֹקָר שוקל כ-2.8 ק"ג בלבד בזכות שלדת קרבון ועיצוב חכם, מסוגל לשאת עליו עד 120 ק"ג, סוללת הליתיום שלו מספיקה לשעה (בתנאי רכיבה אופטימליים) וגם הטעינה שלה נמשכת שעה. המהירות המקסימלית היא כאמור 16 קמ"ש, וב-COCOA MOTORS מקווים שהחוק במדינות השונות ברחבי העולם לא יציב מכשולים בפני כלי הרכב החשמלי הכיפי שלהם.

 

walkcar- נכנס לתוך התיק

 

בקרוב אצלכם?

עפ"י האתר של החברה היפנית, אפשר יהיה ליהנות מה-WalkCar החל מספטמבר 2017. ניתן כבר להזמין אותו – המחיר הוא 1,280$.

 

לעוד דגמים מגניבים:

URB-E: כלי הרכב המושלם לשילוב עם תחבורה ציבורית

אם סטיב ג'ובס היה מעצב אופניים חשמליים אנחנו די בטוחים שזה היה נראה ככה

No Image

השאירו תגובה

אנו מעריכים סודיות, ולא חולקים את המידע האישי שלך עם צדדים שלישיים