OneWheel+ ממציאים את הגלגל מחדש

ב-2015 כולנו התלהבנו מהקונספט החדשני של סקייטבורד חשמלי חד גלגלי, הלא הוא ה-OneWheel של Future Motion (שאבטיפוס שלו הוצג בתחילת 2014, בקיקסטארטר, ועזר לחברה לגייס את הכסף כדי לפתח אותו).

ב-2017 הציפיות שלנו כבר גבוהות יותר, ו-Future Motion מספקת אותן עם האח הצעיר והעוד יותר מלהיב של OneWheel, ה-+OneWheel.

 

 

באמת אפשר לרכב ברגוע על גלגל אחד?

גם כשלא מעט OneWheel-ים כבר מתגלגלים ברחובות (לפחות בארה"ב) עדיין יש מי ששואל אם באמת אפשר לרכב בכיף על סקייטבורד חשמלי שיש לו רק גלגל אחד.

לפי אנשי Future Motion, לא רק שהתשובה היא בוודאי, אלא שגם אמא שלכם יכולה ללמוד לשלוט ב-+OneWheel בקלות (אם כי לא בטוח שלדמיין את אמא על סקייטבורד ממונע ישכנע מישהו לקנות אותו…)

בכל מקרה, התנועה עם הסקייטבורד החד-גלגלי אינטואיטיבית לגמרי – כדי להתחיל בנסיעה ולהאיץ כל מה שצריך לעשות זה להישען קדימה, וכשמגיע הזמן להאט או לעצור נשענים לאחור.

בנוסף, הגלגל האחד גדול ומקנה יציבות, שני המשטחים שעליהם עומדים מצוידים בחיישנים מתקדמים (ששוכללו עוד בדגם החדש), תוכנה חכמה מבטיחה תרגום מדויק של המידע שמספקים החיישנים כך שה-+OneWheel מציית לכל ניואנס של הרוכבים, וגם האפליקציה שמגיעה עם הסקייטבורד עוזרת לשלוט בו בזכות בחירת מוד פעולה מבין מספר אפשרויות.

 

onewheel סקטייבורד עם גלגל אחד

 

הפלוסים של ה-+OneWheel (היינו חייבים 🙂 )

הפלוס שהתווסף לשם של ה-OneWheel מבטיח דגם משופר, ועושה רושם שאכן זה המצב.

קודם כל, תוכלו להגיע איתו למהירות מקסימלית של 30 קמ"ש לעומת "רק" 24 קמ"ש בסקייטבורד בלי ה-+. למעשה המנוע (מסוג Brushless) תוכנן מחדש כך שיהיה לא רק עוצמתי יותר אלא גם יספק חוויית רכיבה חלקה ומהנה, והוא עצמו חרישי יותר (אבל לא לדאוג – גם כשתרכבו עליו בשקט תזכו להמון מבטי התפעלות…)

עוד פלוס הוא העיצוב, ובמיוחד זה של המשטחים שעליהם עומדים: במקום סתם שני לוחות עץ בדגם החדש יש להם גם סטייל. את השליטה הטובה יותר בכלי כבר הזכרנו, ויש גם שדרוג לאפליקציה, שבעצם מעניקה ל-+OneWheel אופי שמתאים להעדפות של כל רוכב.

טווח הנסיעה המקסימלי לא השתנה – כ-11 ק"מ, וטעינה מלאה של סוללת הליתיום (LiFePo4) נמשכת 20 דקות בלבד.

 

onewheel סקיטבורד חשמלי עם גלגל אחד

 

יש גם מינוסים: לא זול ועדיין לא זמין

ל-+OneWheel יש גם שני מינוסים: אמנם ניתן כבר לקנות את הדגם החדש, אבל הרוכשים יקבלו אותו רק באפריל (ואתם יודעים מה אנחנו חושבים על דחיית סיפוקים…), וחוצמזה הוא ממש לא זול – תג המחיר שלו בארה"ב הוא 1,499$ (גם הדגם הישן, אגב, מחייב היפרדות מסכום בלתי מבוטל, 1,299$).

מצד שני, אי אפשר להתעלם מכל הפלוסים של ה-+OneWheel ובמיוחד מהחוויה הייחודית שהוא מספק – אלה שניסו אותו וגם הרוכבים שכבר התמכרו לדגם המקורי מספרים שזה כמו סנובורד, רק על מדרכות וכבישים ובעצם בכל תוואי שטח.

גם כשהוא הוצג בתחילת החודש (ינואר 2017) ב-CES – תערוכת האלקטרוניקה שכולם מחכים לה ושנערכת מדי שנה בלאס וגאס – הוא משך המון תשומת לב, למרות תחרות לא פשוטה עם למשל מסכי טלוויזיה בעובי של פחות מ-4 מ"מ, משקפי מציאות רבודה חדשניים ומכונית חשמלית (FF91 של Faraday Future) שמבטיחה למצוא חנייה לבד ולשלוח לנו הודעה עם המיקום – אם כי בהדגמה ב-CES היא לא הצליחה לחנות…

 

onewheels סקטייבורד חשמלי נסיעה ברחוב

יש לך OneWheel או OneWheel+? שלח לנו תמונות ובכלל דבר איתנו כי יש לך את אחד הכלים המגניבים שקיימים היום 🙂

No Image

השאירו תגובה

אנו מעריכים סודיות, ולא חולקים את המידע האישי שלך עם צדדים שלישיים