SUPER 73: אופניים חשמליים עוצמתיים או אופנוע צנוע?

אמנם יש הבדלים מובהקים בין אופניים חשמליים לבין אופנועים, אבל יש גם מקרים שבהם הגבולות מיטשטשים – ודוגמה מצוינת לכך היא SUPER 73, כלי רכב חשמלי שלא רק מצויד במנוע של 1,000 וואט שמאפשר מהירות מקסימלית של 45 קמ"ש, אלא גם נראה כמו אופנוע.

בחזרה לשנות ה-70…

החברה שמייצרת את האופניים שמתחפשים לאופנוע ובעצם במידה מסוימת הם באמת סוג של טוסטוס נקראת Lithium Cycles, ופועלת בדרום קליפורניה. את ה- SUPER 73- שהושק באביב 2016 בפרויקט קיקסטרטר מוצלח מאוד שגייס כמעט חצי מיליון דולר – עיצבו אנשי ליתיום סייקלס בהשראת אופנועים, טוסטוסים ואופניים משנות ה-70. התוצאה: לחיצות מדויקות על בלוטות הנוסטלגיה והאסתטיקה ואופניים שובי לב.

מבחינה זו, אגב, הסופר 73 לא לבד: לא מעט דגמים אחרים של אופניים חשמליים הם מחוות יפות לתקופות מהעבר כשלמשל ה-Oto Cycles נראים כמו אופנועי מרוץ משנות החמישים, ו-Agnelli Milan Bikes ממש מורכבים מחלקים של טוסטוסים ואופניים מאמצע המאה הקודמת ובהתאם הלוק הנוסטלגי שלהם.

super-73-electric-bike

…עם ביצועים מהעתיד

עם כל החיבה והגעגועים לעשור שהביא לנו את הדיסקו, את המכנסיים המתרחבים ואת רגע עם דודלי, כשאנחנו עולים על אופניים חשמליים הציפיה היא לרכב על כלי שייתן לנו להרגיש כאילו אנחנו כבר בעתיד – וגם בהיבט הזה ה- SUPER 73 עושה את העבודה.

המנוע הוא כאמור עם הספק של 1,000 וואט, והסוללה מורכבת מתאים של פנסוניק, מספקת מתח של 48 וולט וכמות המטען החשמלי שלה היא 11.6 אמפר לשעה. המהירות המקסימלית של הסופר 73 היא כמעט 45 קמ"ש וניתן להגביל אותה כך שהיא תתאים לחוק הרלוונטי בכל מקום. טווח הנסיעה בין הטענה להטענה הוא כ-32 ק"מ (ללא דיווש בכלל) והטענה מלאה של הסוללה נמשכת בין 3 ל-5 שעות.

מאפיינים נוספים הם שלדה שעשויה מפלדה עמידה, בלמי דיסק, צמיגים רחבים ("4.25) בקוטר 20 אינץ' של קנדה, משקל של כ-27 ק"ג, יכולת נשיאה מקסימלית של 135 ק"ג, תצוגת LCD ברורה ומפורטת ומטען USB.

הסופר 73 כוללים גם מחזיק כוסות ופותחן בקבוקים כך שמי שרוכב עליהם יכול לשתות בכל מקום את האורנג'דה שלו (אם כבר סבנטיז…), ובנוסף נהנה כל מי שקונה את האופניים מהאפשרות לבחור צבע מתוך מספר גוונים ובהם כתום, אפור כהה, ירוק ליים וחום בהיר.

super-73-electric-bike

מייד אין יו.אס.איי

ברוח החזרה לעבר, אנשי ליתיום סייקלס מתגאים בכך שתהליך הייצור וההרכבה של ה-SUPER 73 מתבצע כולו בארצות הברית, על בסיס פלדה אמריקאית, ולכן כל זוג שיוצא מהמפעל שלהם ונשלח ללקוחות מתאפיין באיכות גבוהה (החברה מקדישה תשומת לב גם לשילוח בטוח כך שהאופניים יגיעו בצורה מושלמת).

המחיר של האופניים שמעניקים תחושה של סבנטיז וביצועים כמעט כמו של טוסטוס: 2,999$.

איילה קאופמן

איילה

איילה התאהבה בכלי תחבורה חשמליים מהרגע הראשון שניסתה, החיוך מהנסיעה הראשונה על הקורקינט החשמלי שלה עדיין לא יורד מהפנים. בעלת רצון ותשוקה בלתי נגמרים להכרת דגמים חשמליים חדשים ויצרנים מעניינים.

2 תגובות

 1. 9 ביוני 2018

  אם אני מזמין דגם כזה לארץ, משרד התחבורה יגבה ממני כסף ?

  השב
  • 10 ביוני 2018

   היי לידור,
   טיפה בעייתי לייבא דגמים לארץ שהם לא בתקן הישראלי. כנראה שזה לא יעבור במכס.

   השב

השאירו תגובה

אנו מעריכים סודיות, ולא חולקים את המידע האישי שלך עם צדדים שלישיים