10 סיבות לקנות אופניים חשמליים

השחקן החדש בתחום התחבורה האישית: האופניים החשמליות, הפך להיות אחד הכלים הנפוצים ביותר בשנים האחרונות ברחובות הערים. התופעה החדשה העלתה התלבטויות רבות לרובינו בשיקול האם להיפטר מהמכונית הפרטית או מהכרטיסיות והקבלות של התחבורה הציבורית. לכל אלה שעדיין קיימים ספקות בליבם, הנה 10 סיבות למה כדאי לקנות אופניים חשמליים:

1. סיוע בנסיעה ארוכה, עליות ורוח- נסיעה ארוכה או נסיעה בתנאים המצריכים יותר מאמץ פיזי מהרגיל יכולה להיות לעיתים מעייפת ומתישה. נסיעה על אופניים חשמליות בשילוב המנוע עוזרת לנו במאמץ הגופני בעת הרכיבה.

2. עלויות אחזקה נמוכות- אומנם ההשקעה הראשונית באופניים חשמליים והחלפת סוללה במידת הצורך יכולות להיות הוצאות גדולות יותר מהשקעה באופניים רגילות, אך החשמליות בהחלט יכולות להוות תחליף הולם לנסיעה ברכב או נסיעה בתחבורה ציבורית בתוך העיר. מה גם שעלויות ההטענה והאחזקה השוטפת מתגמדות לעומת ההוצאות על דלק, ביטוח ותיקונים.

3. נסיעה מהירה יותר– הדרך הנוחה ביותר לנסיעה לסידורים,עבודה, לימודים וביקור חברים. חסכון בזמן משמעותי לעומת רכב פרטי או תחבורה ציבורית בתוך העיר, נמנעים מרמזורים ופקקים ומקצרים את זמן ההגעה ממקום למקום.

4. לא מזיעים- במזג אויר חם או כאשר ממהרים לעבודה, שילוב המנוע החשמלי עוזר להפחית את המאמץ הגופני, כך שאפשר ליהנות מנסיעה רגועה על אופניים ולהישאר עם תחושה נקייה ורעננה במשך היום.

5. כושר- אומנם כאשר אנו מפדלים על אופניים רגילים אנו מפעילים יותר את השרירים אבל האם הם באמת עוזרים בשמירה על כושר? מחקרים מראים כי אנשים המחזיקים באופניים חשמליים נוסעים על האופניים לפחות פי 2 יותר מהנוסעים על אופניים רגילים וכך אף משפרים את השמירה על הכושר הגופני. הנסיעה הופכת למרגיעה וקלה יותר בתנאי דרך קשים.

6. שמירה על סביבה ירוקה- האופניים החשמליים אינם צורכים בדלק ואינם פולטים גז. הצריכה הממוצעת של אופניים חשמליים מהווה 1% בלבד מצריכת האנרגיה הממוצעת של מכונית וכך עוזרת לנו לשמור על סביבה נקייה וירוקה יותר.

7. עמידות לאורך זמן- אופניים חשמליים יכולים לשמש אותנו למשך כמה שנים, ולכן מהווים תחליף ראוי בהחלט למכונית תוך כדי חסכון ושמירה על אנרגיה מכאנית ופיזית.

8. ללא רישיונות- נהנים מהיתרון של נסיעה על כלי רכב ממונע ונפטרים מהתהליך המתיש של הנפקת רישיון, תשלום על ביטוח, אגרות וניירת. ממשלות, עסקים ומוסדות רבים בעולם מעודדים את הנסיעה על אופניים חשמליים כחלק מהמודעות הגוברת לסביבה ירוקה על ידי מתן תמריצים ופיתוח תשתיות נוחות לרכיבה על אופניים.

9. התאמה אישית- הביקוש הגובר והטכנולוגיה המתפתחת יצרו מגוון רחב של סוגים ודגמים: מתקפלות למי שצריך לעלות איתן לרכבת או להכניס לתא מטען, דגמים מקצועיים לחובבי האקסטרים ואפילו אופניים שעוצבו במיוחד לנשיאת מטען. כך, כל אחד יכול לבחור את סגנון האופניים המתאים לו אישית.

10. השורה התחתונה: הנאה- הסיבה שבזכותה רובנו למדנו בכלל לרכב על אופניים בתור ילדים היא הנאה. עם השנים אנו מתרגלים לנסיעה על כלי רכב והמעבר לאופניים חשמליים מחזיר את ההנאה והריגוש מהנסיעה ומהטיולים שחווינו כילדים.

צוות האתר

צוות

האיש הטכני שבונה את כל הפיצרים המיוחדים שביקשתם בפורום או שפשוט עושים את eWay לכל כך מיוחד. בתהליך של בנייה מתמדת ושיפור אין סופי, הוספת מידע ויכולות וכל מה שיעזור להפוך את eWay לקהילה מעולה עבור חובבי אופניים וקורקינטים.

תגובה אחת

  1. 24 בדצמבר 2011

    מנסיון של שנה על אופניים חשמליים, שתי הסיבות הטובות ביותר לעבור לחשמליות הן:
    הוצאות אפסיות וחיים בלי פקקים, ממש שינה לי את ההתנהלות שלי מבחינת תחבורה, ממליץ בחום!!

    השב

השאירו תגובה

אנו מעריכים סודיות, ולא חולקים את המידע האישי שלך עם צדדים שלישיים